Zarówno młodzieżowe bluzy z kapturem, jak i modele pozbawione go, można dziś znaleźć w każdej męskiej szafie. Są wygodne i ciepłe, a ponieważ ich wybór jest ogromny, bez trudu można znaleźć takie, których wygląd i cena odpowiadają potrzebom konkretnego kupującego. Czy zatem kupując bluzę bez kaptura można popełnić błąd? Okazuje się, że nie jest to, niestety, wcale trudne.

Po pierwsze – brak troski o jakość

Panowie lubią mówić o sobie jako o osobach oszczędniejszych niż panie. Rzeczywiście, skonfrontowani z możliwością wyboru tańszego i droższego rozwiązania, przeważnie sięgają właśnie po te, które kosztuje mniej. Niestety, na efekty takiego postępowania nie trzeba czekać zbyt długo. Tanie bluzy męskie bez kaptura mogą być solidnymi rozwiązaniami, może jednak zdarzyć się i tak, że ich jakość będzie pozostawiała wiele do życzenia. Cena nie powinna być więc argumentem o kluczowym znaczeniu zwłaszcza, jeśli planuje się, że bluza bez kaptura będzie często noszona.

Po drugie – zakup bluzy nieodpowiedniej do sylwetki

Na pierwszy rzut oka większość męskich bluz z kapturem oraz bez niego to rozwiązania bardzo do siebie podobne. Nic więc dziwnego, że panowie często wybierają je bezrefleksyjnie. Tymczasem nie we wszystkich bluzach męskich bez kaptura wygląda się tak samo dobrze. Na szczęście, dopasowanie bluzy do sylwetki nie jest wcale trudne. Wystarczy pamiętać o tym, że szczuplejsi panowie świetnie wyglądają w modelach z nadrukami podczas gdy bardziej postawni mężczyźni powinni sięgać przede wszystkim po bluzy rozpinane o dłuższym kroju.