Pierwsze skojarzenie z amerykańskim stylem ubioru to elegancja i klasyka połączona ze sportowymi akcentami. Tak w największym skrócie można opisać styl preppy, którego początki sięgają połowy lat 90. Mimo upływu lat odzież charakteryzująca się prostą formą wciąż jest bardzo często poszukiwana przez szerokie grono klientów. Jedną z firm oferującą ubrania inspirowane stylem preppy jest Tommy Hilfiger, a proponowane produkty cieszą się dobrą opinią wśród kupujących. 

Historia marki.

Tommy Hilfiger urodził się w 1951 roku i już w wieku 18 lat otworzył swój pierwszy butik, który początkowo nazywał się People’s Place. 

  • 1969 – Otwacie sklepu People’s Place oferującego różnego rodzaju elegancką odzież do codziennego noszenia. 
  • 1977 – People’s Place ogłasza upadłość. 
  • 1979 – Tommy Hilfiger poznaje biznesmena Mohana Murjaniego i rozpoczyna współpracę, której efektem ma być wyjątkowa kolejka sportowej odzieży dla mężczyzn.
  • 1985 – debiutuje linia odzieży sygnowana nazwiskiem projektanta. 
  • 1992 – firma wchodzi na giełdę.
  • 1996 – pierwsza oficjalna kolekcja dla kobiet. 
  • 2016 – firma ma ponad 1400 sklepów w Ameryce, Azji i Europie.
Tommy Hilfiger bluza

Najpopularniejsze produkty. 

Kolekcje marki składają się z wielu elementów dla dzieci, kobiet oraz mężczyzn. Odzież Tommy Hilfiger to obecnie synonim jakości oraz sportowej elegancji i firma od lat stara się, aby była tak postrzegana przez klientów. Szczególnie cenione i często wybierane są koszulki polo dostępne w bardzo wielu kolorach, a także t-shirty oraz bluzki. Mężczyźni wysoko oceniają spodnie chino i jeansy dostępne w wielu krojach. Nie sposób zapomnieć o bluzach i swetrach, a także kurtkach. Coraz popularniejsze staje się galanteria skórzana w postaci pasków i portfeli. Wszystkie produkty znajdziesz tutaj. Zdecydowana większość kolekcji szybko znajduje nowych nabywców. Do wytworzenia produktów wykorzystywane są materiały wysokiej jakość takie jak bawełna, wełna oraz kaszmir.