Charakterystyczną cechą narzutek damskich letnich jest luźny fason i brak zapięcia. Jednokolorowy model w prostym stylu pasuje do wszystkiego i można go założyć do wszystkiego zarówno do sportowej stylizacji, jak i zwiewnej letniej sukienki. Może spełniać funkcję ozdobną i praktyczną. Jest to funkcjonalna część garderoby, przydatna na częste letnie wyjścia i spotkania, np. przy ognisku.

Eleganckie narzutki damskie letnie

Eleganckie narzutki damskie letnie to głównie bolerka, które są noszone zazwyczaj do wieczorowych kreacji albo weselnych. Ich głównym zadaniem jest osłonięcie i delikatne ogrzanie ramion. Dodają one także elegancji całej stylizacji, przydają się, kiedy np. w czasie przyjęcia trzeba wyjść na zewnątrz. Są wytwarzane między innymi z:

 – satyny,

 – jedwabiu,

 – koronek, ale także z grubszych materiałów.

Jest to także dobre rozwiązanie dla kobiet o pełniejszych kształtach, które nie zawsze czują się dobrze w obcisłych kreacjach.

Narzutki damskie letnie stosowane na bikini

Narzutki damskie letnie umożliwiają wyjście z plaży do pobliskiego baru na kawę, bez konieczności przebierania się. Kultura wakacyjna nie pozwala na przebywanie w samym stroju kąpielowym w kawiarni czy restauracji. Zastosowanie narzutek damskich letnich doskonale sprawdza się na plaży, po wyjściu z wody, ochraniają skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, dodają również uroku każdej plażowej stylizacji.