PWDzisiaj post o nieco innym charakterze. Do kontynuacji artykułów z serii moda jesienna jeszcze powrócę, ale teraz chciałam wspomnieć o zupełnie czymś innym. Tytuł postu z pewnością już zdążył Was nieco nakierować – moda spodem na wyrażenie siebie, wprost nawiązuje do ubrań, które mają w jakiś sposób przedstawiać nasz światopogląd. Moim skromnym zdaniem o to właśnie chodzi w modzie. Strój nie tylko ma być naszą ozdobą, ale również, jeżeli nie przede wszystkim coś o nas mówić. Właśnie z tego względu tak popularne są w ostatnim czasie ubrania, a szczególnie koszulki z krzykliwymi sloganami.

Odzież patriotyczna
W czasach kosmopolityzmu, kiedy coraz więcej osób uważa się za tzw. obywateli świata, wzrasta wartość na symbole patriotyczne. Słynna koszulka z motywem polskiego orła znana jest już chyba wszystkim , głównie za sprawą naszej Miss Euro 🙂 Nic więc dziwnego, że projektanci i producenci odzieży stawiają właśnie na tego rodzaju nadruki i hasła. Takie luźne koszulki świetnie wpasowują się w trend na luźne stylizacje. Niekoniecznie musimy łączyć je z bluzą. Bardzo dobrze będą wyglądać także z marynarką i to zarówno w wersji damskiej jak i męskiej.

Slogany polityczne
Poza odzieżą patriotyczną, prawdziwy renesans przeżywają również ubrania z różnego rodzaju sloganami politycznymi. Chcesz być trendy? Pokaż innym swoje zdanie, właśnie tak robią największe gwiazdy. Wystarczy spojrzeć na koszulki celebrytów, aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy i to z całego świata. Producenci takich T-shirtów doskonale dają sobie radę i w całkiem niezły sposób komentują aktualną sytuację polityczną.

Modna odzież to nie tylko dobry wygląd, to także umiejętność dobierania ubrań do własnego stylu, poglądów czy charakteru. Tylko taki look jest w 100% prawdziwy.

Frankie