Okulary przeciwsłoneczne męskie to produkty, które powinny przede wszystkim chronić oczy przed negatywnym wpływem nadmiernego promieniowania słonecznego. Oprawki muszą być jednak dopasowane do kształtu twarzy. Okulary męskie przeciwsłoneczne tego typu powinny zatem podkreślać atuty urody oraz maskować ewentualne jej niedoskonałości.

Czym powinny się cechować godne polecenia męskie okulary przeciwsłoneczne?

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne męskie muszą być wykonane z wysokogatunkowego materiału, który cechuje się dużą trwałością. Poza tym, oprawki powinny być stosunkowo lekkie oraz dobrze dopasowane do kształtu twarzy. Nie bez znaczenia jest również ich cena.         

Jakie okulary męskie przeciwsłoneczne pasują do owalnej i okrągłej twarzy?

Owalną twarz charakteryzują łagodne rysy oraz prawidłowe proporcje. To sprawia, że dobranie idealnych okularów nie sprawia w tym wypadku większego problemu. Osoby o bardziej okrąglej twarzy powinny wybierać męskie okulary przeciwsłoneczne, które optycznie ją wyszczuplą oraz wydłużą. Warto zatem w tym wypadku wybierać choćby popularne Wayfarery.

Jakie oprawki pasują to twarzy trójkątnych, kwadratowych oraz prostokątnych?

Osoby o twarzy w kształcie trójkąta powinny unikać produktów, które optycznie poszerzają ich czoło. Powinny one w zamian wybierać okulary z zaokrągloną dolną krawędzią, czyli tak zwane D-Frame lub modele bezramkowe. Do twarzy kwadratowej pasują oprawki typu Aviator, które łagodzą rysy twarzy, zaś do twarzy prostokątnych odpowiednie będą produkty, które pobawione są ostrych krawędzi, posiadają zadarte ku górze końce oraz dość grube zauszniki.