Motywy słowiańskie od zawsze widoczne były w kulturze naszego kraju. Odzwierciedlone są one w tradycjach i obrzędach wywodzących się z najdawniejszych czasów, gdy cześć oddawana była jeszcze zupełnie innym bóstwom. Dziś jest to już tylko ciekawostka kulturowa, której elementy są jednak wciąż szeroko rozpoznawane. Świadczy o tym choćby popularność męskiej odzieży słowiańskiej.

Co charakteryzuje ubrania tego typu?

Męska odzież słowiańska to po prostu najróżniejsze ubrania, które pokryte są nadrukami i wzorami, jednoznacznie kojarzonymi z kulturą słowiańską. Wśród nich znaleźć można na przykład męskie koszulki słowiańskie, na których nadrukowane zostały postacie znane z mitologii dawnych Słowian. W zależności od nadruku mogą to być choćby Swaróg, Perun czy Rod. Wiele koszulek, czy innych ubrań, posiada również wzory przedstawiające symbole w postaci półksiężyców, czy tarcz wojowników słowiańskich. Wiele koszulek ma też obrazy ilustrujące elementy natury, takie jak dzikie zwierzęta, czy niektóre rośliny. Ubrania są wykonane z materiałów wysokiej jakości (najczęściej o dużej zawartości bawełny), które zapewniają komfort użytkowania i łatwość w utrzymywaniu w czystości. Przykładowe modele koszulek, bluz oraz innego rodzaju odzież można znaleźć tutaj.

Odzież słowiańska męska

Jaką koszulkę lub bluzę zakupić i gdzie tego dokonać?

Taki rodzaj odzieży jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla każdej osoby interesującej się kulturą i mitologią dawnych Słowian. Dobór koszulki będzie zależał od preferencji i ulubionych motywów danej osoby. Odzież słowiańską najprościej można zakupić w sklepach internetowych specjalizujących się w jej sprzedaży. Dobrym wyborem jest również rozejrzenie się w serwisach aukcyjnych, gdzie takie produkty wystawiane są bezpośrednio przez producentów i przez sklepy stacjonarne.