Wbrew pozorom czapka z daszkiem to dodatek stosowany zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. W przypadku pań ich wybór powinien być uwarunkowany kilkoma czynnikami. Podpowiadamy, jak wybrać damską czapkę z daszkiem.

Czapka z daszkiem damska – kiedy stosować?

Niezmiennie, czapka z daszkiem pozostaje estetycznym dodatkiem do stroju sportowego. W przypadku pań powinna umożliwiać związanie dłuższych włosów, co zwiększa komfort jej użytkowania. Tego typu nakrycie głowy sprawdzi się podczas wielu aktywności fizycznych na świeżym powietrzu, takich jak:

czapki z daszkiem damskie
  • bieganie,
  • gra w tenisa,
  • jazda na rowerze,
  • gra w baseball lub softball.

Czapka z daszkiem damska, która jest dostępna tutaj może stanowić dodatek do codziennego stroju. Sprawdzi się w konfiguracji z letnią sukienką, luźnymi koszulami, joggerami, a nawet jeansami. Powinna być stosowana w połączeniu z lekkimi, sportowymi butami.

Jak wybrać damską czapkę z daszkiem?

Dobór czapki z daszkiem dla kobiet powinien być dostosowany do rodzaju posiadanej twarzy. Panie z niskim czołem i zaokrąglonymi policzkami powinny stosować klasyczne bejsbolówki, które dają wyszczuplający efekt. Czapka z daszkiem damska dla kobiet z kwadratową twarzą to modele typu fullback lub snapback. Posiadaczki owalnych twarzy mogą stosować każdy z dostępnych modeli. Niezależnie od wyboru opisywany dodatek do ubiorku powienien umożliwiać skuteczne odprowadzanie wilgoci i oddychanie skóry pod włosami.