Niewątpliwie torebka damska typu listonoszka będzie pasować do formalnych okazji, jak i na co dzień. Jej mały rozmiary, komfort noszenia oraz różnorodność modeli sprawia, że stała się ona niezbędnym elementem wyposażenia kobiecej garderoby.

Co to jest torebka listonoszka i czym charakteryzuje się?

Natułanie nietrudno domyślić się, skąd wzięła się nazwa torebki listonoszki. Jak sama nazwa wskazuje, znane są przede wszystkim z tego, że noszą je głównie pracownicy poczty. Mimo tego listonoszki nie są współczesnym wynalazkiem. Otóż niektóre źródła twierdzą, że pierwsze tego typu torebki używane były już w średniowieczu zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Pierwowzór współczesnej torebki listonoszki można odnaleźć w XIX wieku. Mianowicie w tym wieku pracownicy amerykańskiej Pony Express nosili tzw. messenger bags, czyli torby na ramię. Ich ogromną zaletą było to, że nie trzeba było je trzymać w rękach. Potem przedstawiciele innych zawodów także zaczęli je wykorzystywać, w tym zwłaszcza listonosze oraz konduktorzy. Damska listonoszka powstała dopiero w latach 50. XX wieku. Listonoszka ta posiadała półokrągły kształt oraz jej klapę można było zamknąć za pomocą metalowych sprzączków. Klasyczna listonoszka charakteryzuje się przede wszystkim prostym krojem oraz jednolitym kolorem.

Listonoszka-do szkoły oraz na każdą inną okazję

Nie ulega wątpliwości, że torebki damskie listonoszki wyróżniają się niewielkimi rozmiarami. Zatem to nie jest za bardzo pojemny model i zmieścisz w nich tylko najpotrzebniejsze przedmioty. Mimo tego z małymi rozmiarami listonoszki zazwyczaj połączony jest minimalistyczny design, co może uczynić z niej modny dodatek. Większość tego typu torebek wyposażona jest w długi pasek, co umożliwia jej noszenia na ukos przez ramię. Tym samym zapewnia wygodę i komfort właścicielowi oraz ułatwia w znacznym stopniu dostęp do jej zawartości. Tak więc listonoszka z szerokim pasem sprawdzi się idealnie na uczelnię lub do szkoły.