Bluzki z odkrytymi ramionami powinny stanowić nieodłączną część damskiej garderoby. Ich delikatność, oraz wdzięk zapewnią szyk niejednej kreacji. Stanowią one, najmodniejszą pozycję letnią, oraz wieczorową w stylizacjach damskich.

Bluzki z odkrytymi ramionami – rodzaje

bluzki z odkrytymi ramionami

Bluzki tego typu można podzielić na dwa rodzaje, mianowicie:

  • cold shoulder
  • off shoulder

Różnica między dwoma nazwami jest bardzo subtelna, jednak wciąż istotna. W pierwszym typie odsłonięte są całe ramiona kobiety. Drugi typ charakteryzuje się różnego rodzaju szerokościami ramiączek, co tworzy efekt „wycięcia” ramion w topie, bądź sukience. Obydwa typy tej części garderoby przyćmiły najpierw domy mody, wybiegi, a następnie szafy eleganckich kobiet.

Hiszpanka jako kwintesencja kobiecości

Bluzki z odkrytymi ramionami są przede wszystkim wygodne, ale także bardzo kobiece i zmysłowe. Można je ubrać na piknik,, czy na romantyczną kolację. Bluzki tego typu dopasowują się do okoliczności, na których kobieta uczestniczy. Mogą nadać szyku, klasy, oraz delikatności, a także mogą być uniwersalnym rozwiązaniem na wieczorne wyjście z paczką przyjaciół. Bluzki z odkrytymi ramionami typu hiszpanka sprawdzi się na co dzień, oraz od święta. Najczęściej są one dopasowane do ciała, przewiewne, oraz w wielu dostępnych kolorach, z różnych typów materiałów. Dopasujesz bluzkę do siebie, swoich preferencji, oraz upodobań, bez żadnych problemów. Warto ją mieć w swojej szafie.