Jednym z ulubionych stylów w modzie panów jest ten sportowy. Podyktowany jest najczęściej wygodą, a nie chęcią stworzenia ciekawej stylizacji. Powstaje ona zazwyczaj na zasadzie niemal przypadkowego doboru elementów garderoby, które względnie do siebie pasują. I nie ma w tym oczywiście nic złego, jednak co zrobić, aby uwielbiana bluza z kapturem męska była nie tylko komfortowym dodatkiem, ale i dobrze wyglądała? 

Męską bluzę z kapturem można zestawić z:

  • dobrze skrojonymi jeansami: to bezpieczne i niezwykle klasyczne rozwiązanie, które zawsze dobrze się prezentuje
  • materiałowymi chinosami: wybranie tego typu spodni stworzy bardziej casualową stylizację i przełamie sportowy wygląd
  • garniturem/marynarką: wydawać by się mogło, że to połączenie niemożliwe, aczkolwiek w ostatnim czasie popularne stało się noszenie bluzy z kapturem założonej pod elegancką marynarkę. To dobre rozwiązanie dla fanów mody lub panów, którzy nie mieli czasu przebrać się po pracy, a chcą zmienić charakter stroju. 
bluza z kapturem męska

Bluza męska ze wzorem czy bez?

Bluza z kapturem męska stanowi absolutny must-have w garderobie każdego mężczyzny. Jest nie tylko uniwersalna, ale i istnieje wiele możliwości jej stylizacji, co zostało wspomniane wcześniej. Charakter tego ubrania zależny jest głównie od preferencji noszącego. Wzorzyste bluzy, z różnego typu aplikacjami warto dobierać do bardziej stonowanych pozostałych elementów stroju, natomiast basicowe bluzy dają pełną dowolność wyboru i sprawdzą się zarówno w minimalistycznych, codziennych stylizacjach, jak i tych bardziej awangardowych, bogatych w kontrastową kolorystykę.