W dzisiejszych czasach na rynku w sprzedaży jest ogromny wybór bielizny męskiej. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak bogaty jest zasób produktów tego typu. W skład dzisiejszej bielizny męskiej wchodzą nie tylko tak zwane majtki ale istnieje również wiele rożnych modeli, które odpowiadają za wygodę i komfort konsumenta. W śród nich można znaleźć np.: klasyczne slipy, bokserki męskie, bieliznę sportową, stringi męskie, majtki do spania, majtki typu push-up, których zadaniem jest uwydatnianie męskich walorów. Każdy rodzaj różni się od siebie pod względami takimi jak np. krój, długość i szerokość nogawki, elastyczność.

Najpopularniejsze majtki męskie:

Do najbardziej rozpoznawalnych modeli bielizny męskiej należą: 

  • Klasyczne slipy: jest to bardzo uniwersalny oraz pospolity model, chętnie wybierany jest przez młodych mężczyzn. Charakteryzują się wciętym krojem przez co odsłaniają całe uda. Noszone są bezpośrednio przy skórze i doskonale przylegają do ciała. Slipy nie posiadają nogawek. Ich głównym celem jest zakrywanie oraz ochrona intymnych części ciała. W większości posiadają charakterystyczne wcięcie pełniące rolę rozporka.
  • Bokserki: bardzo popularny model bielizny męskiej wybierany przez mężczyzn w różnym wieku. Ze względu na zróżnicowaną długość nogawek można wyróżnić trzy typy bokserek męskich: 
  • Boxer-briefs: inaczej Trunks są to minimalistyczne bokserki. Bardzo opięte materiał, z którego zostały wykonane jest bardzo elastyczny co powoduje, że ściśle przylega do ciała. Bardzo rzadko w tego typu bokserkach jest rozporek ale jeśli i się takowy pojawia nie jest w żaden sposób zapinany. Dzięki mocnemu napięciu odpowiednio dopasowują się do ciała zapewniają w ten sposób stabilizacje oraz komfort. Posiadają na tyle krótkie nogawki aby się nie podwijały.
majtki
  • Boxer-shorts: Są to klasyczne bokserki. Charakteryzują się tym iż są luźne przez co nie ograniczają ruchu. Dodatkowym ich walorem jest przewiewność, która doskonale sprawdza się w ciepłe dni. Nie powodują ucisku, który może powodować dyskomfort zwłaszcza u osób pracujących w pozycji siedzącej. Posiadają nogawki które często mają nawet do 8 cm. Są wyposażone również w rozporek zapinany za pomocą guzików. doskonały model do spania oraz użytku w warunkach domowych. Istotny jest ich odpowiedni dobór ponieważ jeżeli będą one zbyt luźne w trakcie aktywności fizycznych mogą doprowadzić do nieprzyjemnych otarć.
  • Long boxer-briefs:  Midwai-briefs to model bokserek męskich typowo sportowy. Są one mocno dopasowane oraz opięte. Charakteryzują się tym, że ich nogawki zostały przedłożone tak aby sięgać co najmniej do połowy uda. Przeważnie posiadają gumowy pas na wysokości bioder, który pozwala im pozostać na miejscy nawet podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Wykonywane są z elastycznych tkanin.

Wybór majtek męskich

W trakcie zakupu męskich majtek ważne jest zadbanie o odpowiedni poziom komfortu. Istotna jest również jakość wykonania produktu, estetyka oraz wygląd. Obecnie w sprzedaży jest możliwe wybranie modeli bokserek męskich spełniających wszystkie indywidualne wymogi. Szeroki ich wybór znajduje się w ofercie Messimo.pl.